fbpx

ОПЕРАЦІЇ З НЕРУХОМІСТЮ

Для укладання договору купівлі-продажу нерухомості або земельної ділянки попередньо перевірте наявність відповідних документів:

·         Підготовка документів. Ділянки з будинками повинні бути зафіксовані. Кожна ділянка повинна мати кадастровий номер, який зазначається в документах на ділянку (державний акт, правовстановлюючий документ, договір купівлі-продажу, договір дарування, договір оренди тощо). Також будинок повинен бути зданий в експлуатацію і мати свої документи. Потрібно узаконити свій будинок? Чи потрібно присвоювати кадастровий номер?

·        Загальна власність. Якщо ви є співвласником житла або одружені, вам потрібна згода іншої сторони на розпорядження майном. Це може бути як нотаріально завірена згода, так і безпосередня зустріч з нотаріусом.

·        Вибір нотаріуса. Нотаріуси можуть виступати як від покупця, так і від продавця. Це узгоджується індивідуально. Нотаріус повинен мати посвідчення та відповідну пронумеровану довідку. Перевірити цей номер можна в Єдиному реєстрі нотаріусів.

·        Завчасно домовитися про вартість нерухомості. Ви маєте завчасно обсудити із покупцем/продавцем суму коштів, які мають бути сплачені, хто несе витрати за нотаріальні послуги і оподаткування. Суму податків можете дізнатися безпосередньо у нотаріуса.

·        Експертна оцінка майна. Для договору купівлі-продажу будинку і земельної ділянки потрібно замовити оцінку нерухомості у незалежного оцінювача. Така оцінка дозволяє сплатити податки на користь держави за вчинення відчуження нерухомості. Потрібно виготовити оцінку майна?

·        Технічний паспорт на будинок. Часто буває, що технічний паспорт будинку втрачено або потрібен новий технічний паспорт з внесенням всіх даних в електронний реєстр, який був введений в 2021 році і є обов'язковим в укладанні договору купівлі-продажу, оренди, дарування. Потрібен новий техпаспорт з внесенням в електронний реєстр?

·        Без обтяжень. Якщо нерухомість під заставу (іпотека, застава), то нотаріус не зможе завершити угоду.

Назви послуг Вартість робіт
Підготовка документів для укладання договору купівлі-продажу, оренди квартир, будинків, земельних ділянокза домовленістю
Підготовка документів для укладання договору купівлі-продажу, оренди комерцій, приміщень за домовленістю
Повний юридичний супровід операцій з нерухомим майномза домовленістю

Землевпорядна агенція “Експерт" працює для Вас в умовах воєнного стану в Україні!
Відповідно до ст. 36 Закону України «Про державний земельний кадастр» держава забезпечила доступ до основних даних державного земельного кадастру. З роботами, які можемо виконувати ознайомтесь на цій сторінці.